Informacje

VALKEE uzupełni Twój niedobór naturalnego światła

KUP TERAZ

Efektywność

Słuchawki do światłoterapii VALKEE posiadają status wyrobu medycznego klasy II(a), a ich działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych – aż 9 z 10 badanych osób odczuło całkowite ustąpienie objawów związanych z niedoborem światła słonecznego. Dodatkowo zaobserwowano również wzrost ich sprawności intelektualnej. W badaniach użytkowych osoby stosujące VALKEE najczęściej zgłaszały: poprawę nastroju, wzrost energii, zmniejszenie apetytu na słodycze oraz zmniejszenie senności połączone z poprawą jakości snu. VALKEE pomaga także w szybkim dostosowaniu się do zmiany strefy czasowej (syndrom jetlag) i złagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy.
Działanie VALKEE zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

Aby dowiedzieć się więcej o programie naukowym Valkee i badaniach klinicznych czytaj Badania.

Wystarczy 6-12 minut dziennie

Ten krótki czas wystarczy, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na światło oraz osiągnąć pożądane dla zdrowia efekty. Przy użyciu tradycyjnych lamp do światłoterapii, sugerowany dzienny czas terapii wynosi od 30 minut do 2 godzin, z koniecznością przebywania w bezpośredniej bliskości lampy.

Odpowiednio skierowane światło

Zespół, który stworzył VALKEE, przeanalizował wcześniejsze badania biologii ludzkiego mózgu i odkrył w nim szerokie występowanie obszarów światłoczułych. Naukowcy ujawnili światłoczułe białka OPN3 we wszystkich z 18 badanych obszarów mózgu, znajdujących się poza systemem wzrokowym.
Poprzednie badania wykazały już, że mózgi ssaków odpowiadają na światło widzialne oraz że tkanki mózgu zawierają kilka rodzajów białka zwanego opsyną, które jest potencjalnie światłoczułe poza systemem wzrokowym. VALKEE podczas swoich badań zlokalizowało miejsca występowania tych białek.
Tym samym zostało udowodnione, że nasze oczy nie są najskuteczniejszą drogą dostarczania światła do mózgu – najlepszą drogą, dzięki której światło dociera tam gdzie jest potrzebne, jest przewód słuchowy, a więc miejsce w którym nasza czaszka jest najcieńsza.

Przenośne i zawsze pod ręką

Możesz używać VALKEE w dowolnym miejscu. Ze względu na niewielkie rozmiary możesz go mieć zawsze przy sobie i używać w najbardziej dogodnym momencie dnia.

Naturalność i bezpieczeństwo

VALKEE w bezpieczny sposób zwiększa ilość światła dostarczanego do mózgu do naturalnego poziomu. Światło emitowane przez VALKEE przenika przez cienkie kości czaszki w obrębie kanału słuchowego i dociera do światłoczułych obszarów mózgu – związane z tym odkrycie dokonane przez naukowców na Uniwersytecie w Oulu w Finlandii stoi za skutecznością i efektywnością działania VALKEE.

Prostota

Aby zacząć korzystać z VALKEE wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Bateria wystarcza na średnio 12 zabiegów (VALKEE 2), a ładuje się ją za pomocą przewodu USB podłączonego do komputera PC/MAC lub przy pomocy typowej dla telefonów komórkowych ładowarki

Informacje o produkcie

VALKEE należy używać przez 6-12 minut dziennie aby uzyskać optymalną dawkę światła. Urządzenie obsługuje się niezwykle prosto – jednym przyciskiem. Po zakończonej sesji urządzenie samo się wyłącza.

VALKEE posiada standardowe gniazdo miniUSB. Urządzenie ładuje się poprzez kabel USB/microUSB podłączony do koputera albo poprzez ładowarkę miniUSB typową dla telefonów komórkowych. Do zestawu dołączony jest kabel USB/miniUSB.

VALKEE jest testowany klinicznie, posiada certyfikat CE i status wyrobu medycznego klasy II(a).

» Certyfikat CE

Specyfikacja techniczna VALKEE 2

Charakterystyka fizyczna
Wymiary 75 x 36 x 9mm
Waga  39 gramów
Specyfikacje elektryczne urządzenia
Napięcie nominalne 5 V (DC)
Pobór mocy maks. 0,5 A
Specyfikacja baterii
Bateria litowo-jonowa 3,7 V, 450 mAh
Czas ładowania baterii maks. 3 godz.
Działanie baterii po naładowaniu 12 sesji
Funkcje światła
Typowy czas trwania sesji 12 min (domyślnie)
Średnie natężenie światła >10 000 luksów w odległości 1 cm od górnej części światłowodu, 3,5 lumena (wartości domyślne)

Aby dowiedzieć się co o Valkee mówią ich użytkownicy przeczytaj Opinie