O nas

O naszej firmie

Nasza firma powstała w 2008 roku z intencją wprowadzania nowych, zaawansowanych technologii i rozwiązań. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom szerokiego wyboru najwyższej jakości urządzeń medycznych. Specjalizujemy się w światłoterapii oraz urządzeniach służących do zwalczania objawów depresji sezonowej. Po latach pracy w tej dziedzinie możemy stwierdzić, że udało nam się osiągnąć pozycję lidera. Jesteśmy głównym przedstawicielem na Polskę i zarazem bezpośrednim importerem urządzeń do światłoterapii produkowanych w Finlandii przez firmy Valkee Oy (słuchawki do światłoterapii Valkee) oraz Innojok Oy (lampy antydepresyjne Innosol).

Nasze strony internetowe:

www.valkee.pl – strona i sklep poświęcone słuchawkom do światłoterapii Valkee

www.ilumina.pl – sklep internetowy oferujący słuchawki Valkee oraz lampy antydepresyjne Innosol

www.depresjasezonowa.pl – strona omawiająca zagadnienie depresji sezonowej; autorem tekstu jest prof.Łukasz Święcicki.

 

Jak powstało Valkee?

Światłoterapia znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na dolegliwości związane z niedoborem światła słonecznego od łagodnego pogorszenia nastroju po poważne stany depresyjne. To właśnie niedobór światła sprawił, że w 2007 roku w Finlandii Antti Aunio zapytał swojego przyjaciela z dzieciństwa, naukowca Juuso Nissilä, czy ma on jakiś sposób na poprawę nastroju w trakcie jesienno-zimowych miesięcy.
„Twój dom nie potrzebuje światła. To twój mózg potrzebuje światła – bo to od mózgu zależy twój humor.”
Jusso opowiedział Antti o swoich obserwacjach dotyczących światłoczułych obszarów w mózgu. Z kolei Aunio postanowił przekształcić naukowe osiągnięcia Jusso na konkretne rozwiązanie – i tak powstało VALKEE, słuchawki do światłoterapii, które poprzez kanał słuchowy kierują jasne światło do światłoczułych obszarów mózgu.
VALKEE narodziło się aby spełnić wielką misję – pomagać ludziom pozostawać w lepszym nastroju.