FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego przez uszy?

Światło emitowane przez VALKEE przenika przez cienkie kości czaszki w obrębie kanału słuchowego – dlatego ten rodzaj leczenia nazwano „fototerapią przezczaszkową”. Nasze oczy nie muszą widzieć światła, aby mózg mógł na nie pozytywnie reagować – w tym tkwi sekret skuteczności i efektywności VALKEE.

Czy istnieją korzyści z używania VALKEE latem?

Lato nie oznacza automatycznie wystarczającej ekspozycji na światło słoneczne. Większość czasu wciąż spędzamy przecież w pomieszczeniach – dojeżdżając, w pracy, w domu – ekspozycja na światło słoneczne nie jest więc wystarczająca. Oświetlenie w biurach czy domach jest niemal zawsze niewystarczająco jasne (~ 300 luksów), a zapotrzebowanie na światło zostaje zaspokojone dopiero przy jasnym świetle słonecznym (80.000 – 150.000 luksów). Używanie VALKEE w okresie letnim jest więc jak najbardziej zasadne i pomocne.

Kiedy używać VALKEE?

Terapia jasnym światłem wykazała skuteczność w wielu dolegliwościach począwszy od choroby afektywnej sezonowej (depresja sezonowa, depresja zimowa) aż po stres związany z pracą, brak energii, zespół napięcia przedmiesiączkowego czy migreny. VALKEE szczególnie dobrze zwalcza objawy takie jak zmęczenie, nerwowość czy pomniejszone zdolności poznawcze.

W jakiej porze dnia najlepiej używać VALKEE?

W przeprowadzanych badaniach 70% użytkowników stwierdziło, że korzystanie z VALKEE ranem daje najlepsze efekty. Pozostałe 30% twierdziło, najlepsze wyniki daje używanie VALKEE w godzinach wieczornych. Proponujemy rozpoczęcie korzystania z VALKEE rano, najlepiej 30-60 minut po przebudzeniu. Jeśli nie zauważysz pozytywnych efektów po 3-5 dniach, zacznij używać VALKEE wieczorem, najlepiej 1-2 godziny przed pójściem spać.

Jakie posiadacie dowody na działanie VALKEE?

Badania pokazały, że ludzki mózg posiada obszary światłoczułe, że światłoterapia stosowana za pośrednictwem kanału słuchewego pozytywnie stymuluje mózg i że działanie to jest efektywne w leczeniu zaburzeń nastroju takich jak depresja, stres i lęk, zmęczenie, zaburzone czynności poznawcze, zaburzenia snu i apetytu. Badania te zostały rozpoczęte w 2007 roku na Uniwersytecie w Oulu w Finlandii, w programie badawczym brało udział ponad 20 naukowców i 350 pacjentów, co czyni go jednym z największych programów badań nad działaniem światłoterapii.